A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül
GINOP Plusz-3.2.1-21
A munkaerőpiaci viszonyoknak köszönhetően elég sok fejtörést okoz a cégeknek, hogy megfelelően képzett munkavállalókat találjanak. Ebben a nehéz helyzetben jelenthet új lehetőséget számukra ez a kedvező módosításokkal bíró pályázat, amellyel új és egyedülálló módon képezhetik meglévő munkavállalóikat.
A Munkahelyi képzések támogatása című pályázat célja, hogy a megfelelő vállalkozásoknak növelje a termelékenységüket azáltal, hogy továbbadott támogatást nyújt a korszerű munkahelyi képzések megvalósításához. Ennek érdekében a munkaadók az állami foglalkoztatási szervként eljáró kormányhivatalhoz benyújtott kérelem alapján támogatást kaphatnak.
Ki nyújthat be támogatási kérelmet?
Mikro- kis- és középvállalkozások, nagyvállalatok Támogatott vállalkozások:
- Kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok
- Mikro-, kis és középvállalkozások, amelyek rendelkeznek legalább 1 lezárt, teljes üzleti évvel
- Nagyvállalatok, amelyek rendelkeznek legalább 2 lezárt, teljes üzleti évvel
Az igénylőnek rendelkeznie kell önerővel, nem lehet köztartozása, nem állhat felszámolás alatt. Ugyanazon vállalkozás többször is benyújthat támogatási kérelmet képzések megvalósítására, amennyiben a korábbi igénylési körben támogatott képzések megvalósultak, és a záró elszámolást benyújtotta.
Nyújthat be támogatási kérelmet konzorcium?
A támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában is van lehetőség.
Milyen tevékenységek támogathatóak?
Pályázattal támogatható képzések
- Soft skill képzések (pl. együttműködésfejlesztés, kommunikáció, munkavégzési hatékonyság, vezetők fejlesztése): a munkaerő-piacon széleskörűen alkalmazható kompetenciák megszerzésére vagy fejlesztésére irányuló képzés, ami ágazattól, szakmától független. Ilyenek pl. a kommunikációs képzések, a vezetői készségek fejlesztését célzó tanfolyamok vagy a projekt alapú csapatmunka képzés.
- IKT (információs és kommunikációs technológiákra) irányuló képzés: Olyan képzés, amely digitális technológia alkalmazásához szükséges kompetencia megszerzésére és fejlesztésére irányul. Többek között ide lehet sorolni az irodai szoftverek használatával kapcsolatos képzéseket, a CNC programozási ismereteket vagy a Java programnyelvet oktató képzéseket.
- Nyelvi képzés: A nyelvtudás és nyelvvizsga megszerzéséhez szükséges ismeretek, képességek elsajátítása nyelvi tanfolyamokon keresztül.
- Szakmai ismeretre irányuló képzés: Olyan képzések, amelyek szakmai képzés vagy részszakmára felkészítő szakmai oktatás, vagy valamilyen foglalkozás, munkakör, vagy munkatevékenység magasabb szintű végzéséhez szükséges kompetencia megszerzésére, fejlesztésére irányul.
Képzési forma:
- kontaktórás
- online
- távoktatás
- zárt rendszerű távoktatás
A képzés minimum időtartama: 16 óra
A támogatás igényléséhez fontos feltétel, hogy az KKV-k esetében minimum 3, a nagyvállalatok esetében minimum 8 fő képzése szükséges!
Mikor lehet benyújtani a támogatási kérelmet?
2022. február 15. – 2023. április 30-ig
Mennyi támogatást lehet igényelni?
- Az egy főre jutó maximálisan elszámolható képzési költség 250 000 Ft, ami maximálisan 350.000 Ft/főre növelhető, amennyiben a továbbadott támogatás mértékének növeléséhez kapcsolódó indikatív feltételeket teljesíti.
- A támogatás összege nagyvállalatok esetén maximum 150 millió Ft, KKV-k esetén maximum 75 millió Ft.
- A támogatás mértéke nagyvállalatoknál 50%, mikro- és kisvállalkozásoknál 70%, középvállalkozások esetében pedig 60%.
A támogatás visszatérítendő vagy vissza nem térítendő?
A támogatás vissza nem térítendő támogatásnak minősül.
Támogatási intenzitás:
50-70%
Hol valósítható meg a projekt?
Magyarország teljes területén (Budapest sem kivétel!)
Előminősítést kérek!
"(Szükséges)" a kötelező mezőket jelöli